Your are here: Main page > Aktualności

Log In

Login:
Password:
Refresh Captcha
Rewrite characters:
I have forgotten password

2021-04-27

Zmiany w cenniku opłat za przedjazdy autostradą A4

W dniu 1 kwietnia 2021 r. Stalexport Autostrada Małopolska S.A., operator autostrady A4 Katowice-Kraków, wprowadzi w życie nowe stawki opłat za przejazdy, zgodnie z poniższą tabelą.

2021-02-15

Karta DKV akceptowana w całej sieci Benzina w Czechach

Informujemy, iż od dnia 01.02.2021 karta DKV/ORLEN jest już akceptowana w całej sieci 428 stacji paliw BENZINA, sieci stacji paliw należących do Grupy ORLEN, zlokalizowanych w Republice Czeskiej. Transakcje realizowane kartą DKV/ORLEN na terenie Czech rejestrowane są przy użyciu paska magnetycznego karty zaś faktury wystawia DKV EURO SERVICE GmbH + Co. GK.

2020-09-16

Zmiany w cenniku opłat za przedjazdy autostradą A4

W dniu 1 października 2020 r. Stalexport Autostrada Małopolska S.A. , operator autostrady A4 Katowice-Kraków, wprowadzi w życie nowe stawki opłat za przejazdy, zgodnie z poniższą tabelą.

2020-08-27

Zmiany w cenniku viaAUTO

W dniu 1 września 2020 r. Kapsch Telematic Services Sp. z o.o., operator elektronicznego systemu poboru opłat viaTOLL, wprowadzi w życie nowe ceny za urządzenia viaAUTO, w ramach dystrybucji pośredniej – nowa cena wynosić będzie 70,00 PLN brutto.

Zmianie ulegnie również koszt dostawy urządzeń:

- poniżej 10 urządzeń w przesyłce – koszt przesyłki 18,00 PLN brutto

- 10 i więcej urządzeń w przesyłce – koszt przesyłki 0,00 PLN brutto

Powyższe koszty obowiązywać będą od 1 września  2020 r. do odwołania.

2020-07-24

Zmiana stawki podatku VAT dla produktu AdBlue na 23%

Informujemy, że z dniem 1 lipca 2020 roku nastąpiła zmiana stawki podatku VAT na 23% dla produktu AdBlue, wynikająca z wejścia w życie nowej matrycy stawek VAT.

Do dnia 30 czerwca 2020r. w zakresie określania stawek podatku VAT obowiązywała Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług (PKWiU). Zgodnie z PKWiU produkt AdBlue był sklasyfikowany pod numerem PKWiU 20.15.31.0. Symbol PKWiU 20.15.3 (obejmujący również PKWiU 20.15.31.0) był wskazany w pozycji 59 Załącznika nr 3 do ustawy o VAT jako: "Nawozy azotowe mineralne, z wyłączeniem cyjanamidu wapnia" i dzięki temu jego sprzedaż do dnia 30 czerwca 2020r. mogła korzystać z obniżonej 8% stawki podatku VAT.

Od dnia 1 lipca 2020r. w celu określenia stawek podatku VAT wykorzystuje się Nomenklaturę Scaloną (kody CN). Obecnie w poz. 10 Załącznika nr 3 do ustawy o VAT wskazano towary, do których bez względu na kod CN zalicza się: "Nawozy i środki ochrony roślin - zwykle przeznaczone do wykorzystywania w produkcji rolnej, oraz pasze i karmy dla zwierząt gospodarskich i domowych".
Tym samym od 1 lipca 2020r. ustawodawca wskazuje, że dla zastosowania obniżonej stawki podatku VAT nie jest istotne tylko sklasyfikowanie produktu jako nawóz (bez względu na kod CN), ale dodatkowo pod uwagę brane będzie zastosowanie tego produktu do celów produkcji rolnej.
Produkt AdBlue, mimo iż jest nawozem, to jego głównym przeznaczeniem nie jest wykorzystanie do produkcji rolnej. Produkt AdBlue nie jest sprzedawany do produkcji rolnej.

Z uwagi, iż niespełniony jest warunek przeznaczenia produktu AdBlue do produkcji rolnej, PKN ORLEN S.A. sprzedając produkt AdBlue na stacjach paliw zobowiązany jest do zastosowania stawki VAT podstawowej, tj. 23%.

2020-06-30

Aplikacja moblila mFLOTA  nagrodzona w  Plebiscycie FLEET DERBY 2020 w Kategorii Produkt/Usługa Flotowa – Aplikacja Mobilna23 czerwca odbyła się uroczysta gala, zorganizowana przez firmę Fleet Meetings, wydawcę magazynu „Fleet”, na której wręczono prestiżowe nagrody flotowe. Wśród laureatów znalazł się PKN ORLEN S.A., który otrzymał główną nagrodę za najlepszą aplikację mobilną mFLOTA ORLEN w Kategorii Produkt/Usługa Flotowa – Aplikacja Mobilna. Statuetkę w imieniu PKN ORLEN odebrał Lucjan Gazda Kierownik Zespołu Sprzedaży ds. Klientów Kluczowych.

Innowacyjne rozwiązanie mFLOTA ORLEN jest dodatkową, wygodną funkcjonalnością do istniejących już na rynku programów flotowych bez zmiany zasad ewidencji i sposobów rozliczania transakcji. Aplikacja jest także elektroniczną wersją karty flotowej, więc można nią zapłacić także w kasie stacji.

Każde użycie aplikacji mFLOTA ORLEN jest w najwyższym stopniu bezpieczne, dzięki zastosowanym, najnowocześniejszym technologiom bezpieczeństwa, dostosowanym do platformy iOS i Android.

Zaletą jest prostota i łatwość używania – wystarczy zeskanować bezpośrednio z dystrybutora kod QR, podać swój PIN i ewentualnie dane dodatkowe (np. stan licznika) i potwierdzić.

Aplikacja mFLOTA ORLEN działa na ponad 1750 stacjach PKN ORLEN w całej Polsce.2020-02-24

Nowe stawki opłat na wybranych odcinkach autostrady A2 od 2 marca 2020

W dniu 2 marca 2020 roku o godz. 6.00 rano Autostrada Wielkopolska SA wprowadzi nowe stawki opłat za przejazd płatnymi odcinkami autostrady koncesyjnej A2.

Tabela opłat za przejazd autostradą A2 obowiązujących od 2 marca 2020 r.

2019-06-06

W dniu  24 maja 2019r. odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 25-lecia Pomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych - jednej z największych organizacji zrzeszających polskich przewoźników drogowych. PKN ORLEN SA jako jeden z  najbliższych, długoletnich partnerów PSPD uczestniczył w Gali jako główny sponsor. Naszą Firmę reprezentowali: Tomasz Gniewek - Dyrektor Biura Rozwoju Sprzedaży Paliw, Grzegorz Staniak – Dyrektor Działu Sprzedaży Kart Flotowych, Beata Unirzycka Menedżer ds. Klientów Kluczowych. Z Pomorskim Stowarzyszeniem Przewoźników Drogowych współpracujemy od 11 lat. Członkowie PSPD, jako kluczowa grupa zakupowa mają możliwość zakupu paliw na preferencyjnych warunkach handlowych. Było to pionierskie rozwiązanie na rynku. Za wspólne kształtowanie rynku transportowego w Polsce Północnej i wieloletnią współpracę Prezes PSPD Tomasz Rejek uhonorował PKN ORLEN  statuetką. W ramach podziękowania przekazaliśmy na ręce Prezesa tematycznie związaną z regionem grafikę Rafała Olbińskiego. W wieczornej Gali brali udział właściciele firm transportowych - przedsiębiorcy realizujący transport drogowy, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, a także liczni reprezentanci stowarzyszeń przewoźników drogowych oraz partnerów, którzy od lat wspierają  stowarzyszenie.

Organizacyjnie za całość był odpowiedzialny Zespół Promocji Programów Lojalnościowych.


2019-05-09
Szanowni Państwo,
w związku z sygnałami o fałszywych konkursach wykorzystujących bezprawnie wizerunek PKN ORLEN, uprzejmie wyjaśniamy, że informacje na temat wszelkich akcji promocyjnych i konkursowych organizowanych przez PKN ORLEN oraz ich regulaminy dostępne są wyłącznie pod adresem www.orlen.pl oraz www.vitay.pl
PKN ORLEN nigdy nie wysyła do swoich klientów informacji o podanie danych drogą mailową – dotyczy to także akcji promocyjnych czy konkursów.  
Uczestnikom konkursów i promocji zawsze rekomendujemy uważną weryfikację regulaminów na stronie www.orlen.pl oraz www.vitay.pl.


2018-10-10

Zapraszamy na Targi

Zapraszamy na stoisko PKN ORLEN oraz do zapoznania się z naszą ofertą podczas VI Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w Warszawie - TransLogistica Poland 2018.To największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla osób związanych z transportem, spedycją i logistyką.Zachęcamy do odwiedzenia EXPO XXI Warszawa w dniach 6 - 8 listopada 2018 r.  (stoisko C10)
Godziny otwarcia dla zwiedzających:

  • 6 listopada 10:00-16:30
  • 7 listopada 10:00-16:30
  • 8 listopada 10:00-15:00

Warunkiem udziału w targach jest dokonanie rejestracji online (https://trans-poland.pl/Odwiedzajacy/Rejestracja-online) lub rejestracja w recepcji targów na terenie EXPO XXI Warszawa.


2018-06-25

Nowe stawki opłat na wybranych odcinkach autostrady A1

W dniu 22 czerwca 2018 roku operator autostrady A1 wprowadził nowe stawki opłat na wybranych odcinkach.
Odcinek Rusocin - Nowa Wieś, Nowa Wieś - Rusocin, zaokrąglono do 30,00 PLN
Odcinek Rusocin - Turzno, Turzno - Rusocin, zaokrąglono do 27,00 PLN
Odcinek Rusocin - Lubicz, Lubicz - Rusocin, zaokrąglono do 28,00 PLN

Powyższe ceny będą obowiązywały w okresie wakacyjnym od 22 czerwca do 2 wrzesnia 2018 roku.2017-06-20

Karta FLOTA PKN ORLEN SA z usługą MONITORING GPS zwycięzcą w plebiscycie FLEET DERBY 2017


Statuetka

20 czerwca br. w restauracji Warszawa Wschodnia by Mateusz Gessler odbyła się uroczysta gala, zorganizowana przez firmę Fleet Meetings, wydawcę magazynu „Fleet”, na której wręczono prestiżowe nagrody flotowe. W tym roku uhonorowano 23 finalistów ogólnopolskiego plebiscytu „Fleet Derby 2017” oraz 14 laureatów testów samochodowych „Fleet Cars&Vans oraz „Fleet Auto Premium.

Wśród laureatów znalazł się PKN ORLEN SA, który otrzymał główną nagrodę za najlepszy produkt, usługę flotową w kategorii - Telematyka (GPS, Monitoring)  - Monitoring GPS we FLOCIE PKN ORLEN SA.Statuetkę w imieniu Koncernu odebrał Paweł Doleciński Dyrektor Działu Sprzedaży Kart Flotowych.
Monitoring GPS we FLOCIE to unikatowy system, który umożliwia pełną kontrolę parametrów monitoringu GPS zestawionych z wydatkami paliwowymi na stacjach paliw ORLEN i BLISKA. Rozwiązanie to pozwala na wygenerowanie oszczędności w kosztach użytkowania i zarządzania flotą samochodową, a także zwiększa bezpieczeństwo transakcji.

Rozwiązanie Monitoring GPS przygotowane przez PKN ORLEN we współpracy z IMPEL SECURITY POLSKA, jest skierowane zarówno do flot samochodów ciężarowych, jak i osobowych. 

Elementem wyróżniającym system Monitoring GPS jest zebranie w jednym miejscu danych umożliwiających, bieżącą weryfikację i porównanie ilości zatankowanego paliwa, z transakcją dokonaną przy użyciu karty FLOTA. Informacje zapisane na serwerze pochodzą z zamontowanych w pojazdach nadajników GPS, które lokalizują pozycję pojazdu i przesyłają najważniejsze dane – lokalizację, ilość paliwa, prędkość lub informację o postojach. Pozostałe informacje, ułatwiające weryfikację pochodzą z systemu flotowego PKN ORLEN.

Wprowadzone przez PKN ORLEN rozwiązanie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa transakcji. Każde zdarzenie, odbiegające od informacji zakodowanych w systemie, jest bardzo szybko raportowane. W związku z tym, właściciele flot samochodowych, mogą uniknąć jakichkolwiek nadużyć w związku z użytkowaniem służbowych pojazdów i w ten sposób wygenerować oszczędności na paliwie.

2017-02-23

Nowe stawki opłat na autostradzie A2 od 1 marca 2017

1 marca 2017 roku Autostrada Wielkopolska SA wprowadzi nowe stawki opłat za przejazd płatnymi odcinkami autostrady koncesyjnej A2 Nowy Tomyśl – Konin (150 km) dla pojazdów kategorii 1 (motocykle, samochody osobowe) oraz pojazdów kategorii 5 (pojazdy ponadnormatywne). Opłaty dla pojazdów osobowych i motocykli wzrosną o 2 grosze za jeden przejechany kilometr i wynosić będą 0,38 PLN za 1 km. Koszt przejazdu 106-km odcinkiem autostrady A2 pomiędzy Świeckiem a Nowy Tomyślem nie zmieni się.

Zmiana stawek opłat za przejazd 150-kilometrowym odcinkiem A2 będzie wprowadzona 1 marca 2017 roku o godz. 6.00 rano, po zakończeniu zimowych ferii szkolnych. Obowiązująca od tego dnia stawka za przejazd każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków autostrady pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem, będzie wynosić:

Kat. 1 (motocykle i pojazdy osobowe) – 19 PLN brutto

Kat. 5 (pojazdy ponadnormatywne) – 190 PLN brutto

Stawki opłat za pozostałe kategorie II-IV (samochody ciężarowe) pozostaną bez zmian.

Więcej informacji:

https://www.autostrada-a2.pl/press:nowe_stawki_oplat_na_autostradzie_A2_od_1_marca,186

2017-02-20
Od 1 marca 2017 r. nowe stawki za przejazd A4 Katowice-Kraków dla pojazdów kategorii 2, 3, 4, 5

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. - koncesjonariusz autostrady A4 Katowice-Kraków działając w trybie przewidzianym w § 7 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 29 kwietnia 2004 r. w sprawie opłat za przejazd autostradą, obowiązującego w stosunku do systemów pobierania opłat za przejazd autostradą ustalonych przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 7 listopada 2008 r. o zmianie Ustawy o drogach publicznych oraz niektórych innych ustaw, informuje, że od 1 marca 2017 r. obowiązywać będą nowe wysokości opłat za przejazd dla pojazdów kategorii 2, 3, 4 i 5.

Tabela opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków obowiązujące od 1 marca 2017 r.

2017-01-04
Odbierz kawę lub hot doga na stacjach ORLEN4 stycznia ruszyła Promocja zimowa na stacjach ORLEN, w ramach której każdy, kto dokona zakupu jednego z poniższych zestawów promocyjnych otrzyma 990 punktów VITAY. Punkty można wymienićm.in. na hot doga standard lub kawę o pojemności 210 ml.

minimum 25 litrów jednego rodzaju paliwa na stacji paliw oraz jednocześnie 1 zimowy płyn do spryskiwaczy ORLEN o pojemności 4 litrów, (tj.: -20C, - 25C bezbarwny, -20C leśny i kwiatowy, -22C leśny i kwiatowy)
lub
minimum 25 litrów jednego rodzaju paliwa na stacji paliw oraz jednocześnie Programu Premium lub Perfect myjni automatycznej na stacji paliw ORLEN


W promocji mogą brać udział posiadacze kart FLOTA, OPEN DRIVE oraz MIKROFLOTA. Promocja trwa do 26 lutego. Szczegóły promocji i regulamin dostępne na stronie vitay.pl/promocja-zimowa.html

Zapraszamy na stacje ORLEN!