Your are here: Main page > Aktualności

2018-10-10
Zapraszamy na Targi

Zapraszamy na stoisko PKN ORLEN oraz do zapoznania się z naszą ofertą podczas VI Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w Warszawie - TransLogistica Poland 2018.To największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla osób związanych z transportem, spedycją i logistyką.Zachęcamy do odwiedzenia EXPO XXI Warszawa w dniach 6 - 8 listopada 2018 r.  (stoisko C10)
Godziny otwarcia dla zwiedzających:

  • 6 listopada 10:00-16:30
  • 7 listopada 10:00-16:30
  • 8 listopada 10:00-15:00

Warunkiem udziału w targach jest dokonanie rejestracji online (https://trans-poland.pl/Odwiedzajacy/Rejestracja-online) lub rejestracja w recepcji targów na terenie EXPO XXI Warszawa.


2018-06-25

Nowe stawki opłat na wybranych odcinkach autostrady A1

W dniu 22 czerwca 2018 roku operator autostrady A1 wprowadził nowe stawki opłat na wybranych odcinkach.
Odcinek Rusocin - Nowa Wieś, Nowa Wieś - Rusocin, zaokrąglono do 30,00 PLN
Odcinek Rusocin - Turzno, Turzno - Rusocin, zaokrąglono do 27,00 PLN
Odcinek Rusocin - Lubicz, Lubicz - Rusocin, zaokrąglono do 28,00 PLN

Powyższe ceny będą obowiązywały w okresie wakacyjnym od 22 czerwca do 2 wrzesnia 2018 roku.2017-06-20

Karta FLOTA PKN ORLEN SA z usługą MONITORING GPS zwycięzcą w plebiscycie FLEET DERBY 2017


Statuetka

20 czerwca br. w restauracji Warszawa Wschodnia by Mateusz Gessler odbyła się uroczysta gala, zorganizowana przez firmę Fleet Meetings, wydawcę magazynu „Fleet”, na której wręczono prestiżowe nagrody flotowe. W tym roku uhonorowano 23 finalistów ogólnopolskiego plebiscytu „Fleet Derby 2017” oraz 14 laureatów testów samochodowych „Fleet Cars&Vans oraz „Fleet Auto Premium.

Wśród laureatów znalazł się PKN ORLEN SA, który otrzymał główną nagrodę za najlepszy produkt, usługę flotową w kategorii - Telematyka (GPS, Monitoring)  - Monitoring GPS we FLOCIE PKN ORLEN SA.Statuetkę w imieniu Koncernu odebrał Paweł Doleciński Dyrektor Działu Sprzedaży Kart Flotowych.
Monitoring GPS we FLOCIE to unikatowy system, który umożliwia pełną kontrolę parametrów monitoringu GPS zestawionych z wydatkami paliwowymi na stacjach paliw ORLEN i BLISKA. Rozwiązanie to pozwala na wygenerowanie oszczędności w kosztach użytkowania i zarządzania flotą samochodową, a także zwiększa bezpieczeństwo transakcji.

Rozwiązanie Monitoring GPS przygotowane przez PKN ORLEN we współpracy z IMPEL SECURITY POLSKA, jest skierowane zarówno do flot samochodów ciężarowych, jak i osobowych. 

Elementem wyróżniającym system Monitoring GPS jest zebranie w jednym miejscu danych umożliwiających, bieżącą weryfikację i porównanie ilości zatankowanego paliwa, z transakcją dokonaną przy użyciu karty FLOTA. Informacje zapisane na serwerze pochodzą z zamontowanych w pojazdach nadajników GPS, które lokalizują pozycję pojazdu i przesyłają najważniejsze dane – lokalizację, ilość paliwa, prędkość lub informację o postojach. Pozostałe informacje, ułatwiające weryfikację pochodzą z systemu flotowego PKN ORLEN.

Wprowadzone przez PKN ORLEN rozwiązanie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa transakcji. Każde zdarzenie, odbiegające od informacji zakodowanych w systemie, jest bardzo szybko raportowane. W związku z tym, właściciele flot samochodowych, mogą uniknąć jakichkolwiek nadużyć w związku z użytkowaniem służbowych pojazdów i w ten sposób wygenerować oszczędności na paliwie.

2017-02-23

Nowe stawki opłat na autostradzie A2 od 1 marca 2017

1 marca 2017 roku Autostrada Wielkopolska SA wprowadzi nowe stawki opłat za przejazd płatnymi odcinkami autostrady koncesyjnej A2 Nowy Tomyśl – Konin (150 km) dla pojazdów kategorii 1 (motocykle, samochody osobowe) oraz pojazdów kategorii 5 (pojazdy ponadnormatywne). Opłaty dla pojazdów osobowych i motocykli wzrosną o 2 grosze za jeden przejechany kilometr i wynosić będą 0,38 PLN za 1 km. Koszt przejazdu 106-km odcinkiem autostrady A2 pomiędzy Świeckiem a Nowy Tomyślem nie zmieni się.

Zmiana stawek opłat za przejazd 150-kilometrowym odcinkiem A2 będzie wprowadzona 1 marca 2017 roku o godz. 6.00 rano, po zakończeniu zimowych ferii szkolnych. Obowiązująca od tego dnia stawka za przejazd każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków autostrady pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem, będzie wynosić:

Kat. 1 (motocykle i pojazdy osobowe) – 19 PLN brutto

Kat. 5 (pojazdy ponadnormatywne) – 190 PLN brutto

Stawki opłat za pozostałe kategorie II-IV (samochody ciężarowe) pozostaną bez zmian.

Więcej informacji:

https://www.autostrada-a2.pl/press:nowe_stawki_oplat_na_autostradzie_A2_od_1_marca,186

2017-02-20
Od 1 marca 2017 r. nowe stawki za przejazd A4 Katowice-Kraków dla pojazdów kategorii 2, 3, 4, 5

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. - koncesjonariusz autostrady A4 Katowice-Kraków działając w trybie przewidzianym w § 7 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 29 kwietnia 2004 r. w sprawie opłat za przejazd autostradą, obowiązującego w stosunku do systemów pobierania opłat za przejazd autostradą ustalonych przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 7 listopada 2008 r. o zmianie Ustawy o drogach publicznych oraz niektórych innych ustaw, informuje, że od 1 marca 2017 r. obowiązywać będą nowe wysokości opłat za przejazd dla pojazdów kategorii 2, 3, 4 i 5.

Tabela opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków obowiązujące od 1 marca 2017 r.

2017-01-04
Odbierz kawę lub hot doga na stacjach ORLEN4 stycznia ruszyła Promocja zimowa na stacjach ORLEN, w ramach której każdy, kto dokona zakupu jednego z poniższych zestawów promocyjnych otrzyma 990 punktów VITAY. Punkty można wymienićm.in. na hot doga standard lub kawę o pojemności 210 ml.

minimum 25 litrów jednego rodzaju paliwa na stacji paliw oraz jednocześnie 1 zimowy płyn do spryskiwaczy ORLEN o pojemności 4 litrów, (tj.: -20C, - 25C bezbarwny, -20C leśny i kwiatowy, -22C leśny i kwiatowy)
lub
minimum 25 litrów jednego rodzaju paliwa na stacji paliw oraz jednocześnie Programu Premium lub Perfect myjni automatycznej na stacji paliw ORLEN


W promocji mogą brać udział posiadacze kart FLOTA, OPEN DRIVE oraz MIKROFLOTA. Promocja trwa do 26 lutego. Szczegóły promocji i regulamin dostępne na stronie vitay.pl/promocja-zimowa.html

Zapraszamy na stacje ORLEN!