Your are here: Main page > Archiwum 2013-2014

Log In

Login:
Password:
Refresh Captcha
Rewrite characters:
I have forgotten password
2014-11-28
Szanowni Państwo!

Dbając o rozwój oferty i jej lepsze dopasowanie do Państwa potrzeb i oczekiwań w ostatnim czasie wprowadziliśmy kilka zmian i nowości w naszej ofercie.
 • Wprowadziliśmy zmiany w powiadomieniach o wystawianych przez nas fakturach. Modyfikacja dotyczy powiadomień wysyłanych klientom Programu Flota i Mikroflota. Nowością jest załączony do maila plik w formacie pdf z obrazem wystawionej faktury.
 • Dbając o komfort podróży stale poszerzamy naszą sieć stacji paliw. W ostatnim czasie otworzyliśmy dwie nowe stacje ORLEN – w Straszynie przy obwodnicy trójmiejskiej i w Torzymiu przy trasie A2.
 • Uruchomiliśmy usługę mobiParking w Programie Mikroflota. mobiParking jest uniwersalnym i intuicyjnym systemem płatności za parkowanie przy użyciu telefonu komórkowego. System z powodzeniem działa już w 30 miastach na terenie całej Polski. Płatności za parkowanie można dokonywać poprzez aplikację mobilną lub SMS-y.

Dział Sprzedaży Kart Flotowych2014-11-14

Głosuj na kartę Upominkową!

Karta Upominkowa została zgłoszona do konkursu na „Najładniejszą polską kartę 2014 roku”, organizowanego przez Medien Service. Od dzisiaj, przez tydzień, Internauci mogą oddawać swoje głosy. Wystarczy wejść na stronę www.conkarta.pl lub www.kartowagala.pl i zagłosować poprzez wybranie numeru karty – Karta Upominkowa ma numer 17.

Głosowanie kończy się 20 listopada.

Laureata „Najładniejszej polskiej karty 2014 roku” w kategorii Nagroda Publiczności poznamy podczas wręczania nagród w trakcie Polskiej Kartowej Gali towarzyszącej Konferencji Central European Electronic Card 2014 w dniu 26 listopada.

Zachęcamy do głosowania!

2014-10-28
Zapraszamy do korzystania z nowej usługi nadawania i odbierania przesyłek kurierskich na stacjach paliw ORLEN.

Usługa Stacja z Paczką to idealne rozwiązanie do:

 • wysyłki dokumentów, wymiany korespondencji z biurem/centralą przez pracowników terenowych
 • obsługi i dostarczania materiałów dla handlowców i pracowników mobilnych
 • obsługi serwisantów (w tym nadawania i odbierania części)
 • wygodnego nadawania i odbierania przesyłek w godzinach lub po godzinach pracy

Korzyści płynące ze Stacji z Paczką:

 • pełna elastyczność czasowa bez konieczności umawiania się z kurierem na określoną godzinę
 • możliwość nadawania paczek (lokalnych, krajowych i międzynarodowych)
 • oszczędność czasu pracowników – odbiór lub nadanie przy okazji, po drodze o dowolnej porze
 • wygodny podjazd samochodem – parking na Stacji Paliw ORLEN
 • stacje czynne 24 h
 • bezpieczeństwo paczek zarówno pod kątem kradzieży jak i zamarznięcia
 • realizacja przesyłek COD (za pobraniem)

Jak działa Stacja z Paczką?

 • na stronie www.stacjazpaczka.pl wypełnij formularz i pobierz gotową etykietę przewozową
 • umieść etykietę na przesyłce i przekaż ją przy kasie pracownikowi wybranej stacji paliw ORLEN

Nadanie lub odbiór przesyłki odbywa się bez konieczności umawiania podjazdu kuriera o dowolnej porze. Usługa nadania i odbioru, funkcjonuje przez całą dobę we wszystkie dni roku.

Stacje Paliw ORLEN rozlokowane są w strategicznych miejscach komunikacyjnych na terenie całego kraju. Odnalezienie wygodnego punktu nadania nie przysporzy żadnych trudności.

Przygotowanie listu przewozowego i opłata za usługę dokonywana jest online za pośrednictwem strony www.stacjazpaczka.pl lub na podstawie indywidulanej umowy.

Sprawdź szczegóły na www.stacjazpaczka.pl
2014-09-08

Serwis samochodowy bezgotówkowo na ORLEN Flota


PKN ORLEN, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, rozszerzył zakres funkcjonalności dla użytkowników karty Flota. Dzięki współpracy z siecią Motointegrator, dysponującą rozbudowaną siecią stacji serwisowych, w ramach programu Flota możliwe będzie bezgotówkowe rozliczenie usług serwisowych w 500 punktach partnera Koncernu.

Obsługa serwisowa sieci Motointegrator będzie dostępna po akceptacji warunków Aneksu do umowy flotowej. Posiadacz karty flotowej ORLEN będzie mógł umówić się za pomocą całodobowego Call Center na usługę serwisową, a okazując kartę w warsztacie rozliczy naprawę bezgotówkowo.

W ramach współpracy, oferta serwisowa dostępna dla uczestników programu flotowego PKN ORLEN obejmie naprawy mechaniczne, przeglądy okresowe, awarie drogowe - pomoc 24h assistance, usługi oponiarskie oraz zakup ogumienia dla pojazdów osobowych i dostawczych, a także obsługę serwisową i drogową dla aut ciężarowych. Jest to pierwszy program tego typu w Polsce o tak szerokim zakresie, łączący obsługę wszystkich rodzajów pojazdów poruszających się po drogach. Umowa sankcjonująca współpracę została podpisana dzisiaj podczas 14. Targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów

Motointegrator jest projektem firmy Inter Cars SA, jednego z największych dystrybutorów części samochodowych. Firma łączy ofertę zakupu produktów motoryzacyjnych z usługami warsztatowymi. Posiada 500 punktów zlokalizowanych na terenie całej Polski. W ramach współpracy, posiadacze karty Flota, z portfolio PKN ORLEN, będą mieli również dostęp do pełnej oferty firmy Inter Cars.
2014-08-31
Bilety dla Klientów Flotowych na VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym z atrakcyjnym rabatem!

Specjalnie dla Klientów Programu Flota i Mikroflota PKN ORLEN został uruchomiony system zniżkowy umożliwiający zakup biletów na VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym z 30% rabatem.

Dla Klientów Flotowych zarezerwowano atrakcyjne miejsca w sektorach D. Pula biletów jest ograniczona, a o możliwości zakupu biletu ze zniżką decyduje kolejność zgłoszeń. Cena jednego biletu po obniżce wynosi 76 zł.

Aby kupić bilet ze zniżką należy na stronie klienciflotowi.vervastreetracing.pl wypełnić formularz zgłoszeniowy podając podstawowe dane wraz z numerem karty flotowej (Flota, Open Drive lub Mikroflota). Po weryfikacji danych na podany adres mailowy zostaną przesłane szczegóły dot. zakupu biletu w systemie eBilet.


W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt na adres: vsr2014@ebilet.pl

Podczas tegorocznej edycji VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym w dniu 20.09.2014, zmierzą się najlepsi kierowcy rajdowi i wyścigowi z Polski i ze świata. Na specjalnie zaprojektowanym ziemnym torze na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się nowatorski format zawodów motorsportowych. W 6 kategoriach rywalizować będą m.in. członkowie ORLEN Team, a naprzeciw nim staną tacy zawodnicy jak np. dwukrotny mistrz świata WRC - Fin Marcus Grönholm oraz utytułowani motocykliści z Dakaru – Marc Coma i Hélder Rodrigues. Bitwę Mistrzów uatrakcyjni m.in. żużel – powracający po latach nieobecności, a muzycznej energii doda światowej sławy zespół Jamiroquai.


Program VERVA Street Racing 2014 – Dakar na Narodowym:

14:00 – 18:00 Pit Party na promenadzie Stadionu Narodowego

Otwarty park maszyn tylko dla posiadaczy limitowanego biletu z wejściówką

19:00 – 20:00 Pre Show na płycie Stadionu Narodowego

W planie m.in. wyścigi:

 • Brytyjskich, samojezdnych i zmodyfikowanych sportowo kosiarek do trawy
 • Terenowych radiowozów
 • Traktorów

20:00 – 22:00 VERVA Street Racing (główne show)

Polska vs. Reszta świata, czyli Bitwa Mistrzów – najlepszych zawodników rajdowych z Polski i zagranicy w sześciu kategoriach:

 • Samochody rajdowe w specyfikacji dakarowej
 • Samochody rajdowe WRC
 • Motocykle rajdowe
 • Quady
 • Ciężarówki
 • Buggy

W głównym show zobaczymy również – po raz pierwszy na Stadionie Narodowym - wyścig żużlowy, a rywalizacjom towarzyszyć będą dodatkowo występy zespołu Jamiroquai oraz pokazy:

 • Akrobacje motocyklowe FMX
 • Prezentacja mocy na jet quadzie
 • Skok skuterem śnieżnym
 • Przejazd monster trucka
 • Historyczne samochody rajdowe
 • Show zwieńczy Destruction Race!

Więcej informacji o imprezie: www.vervastreetracing.pl oraz na profilu facebook.com/vervastreetracing


Uwaga! Pula biletów została już wyczerpana!2014-07-15

Specjalny pas dla użytkowników ViaAuto

Już od 15 lipca Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadza ułatwienia dla posiadaczy urządzeń viaAUTO. Na odcinkach autostrad A2 i A4, zarządzanych przez GDDKiA, zostaną wydzielone specjalne pasy, na których będzie można wnosić opłaty za przejazd wyłącznie elektronicznie.
Każdy użytkownik autostrady, poruszający się samochodem o DMC do 3,5 tony, zamiast płatności manualnej może wybrać usługę elektroniczną. Pozwala ona na uiszczenie opłaty za autostradę bez zatrzymywania się: wystarczy zwolnić, podjechać pod szlaban i przejechać, gdy ten automatycznie się otworzy. Od 15 lipca na odcinku autostrady A2 (Konin – Stryków) oraz A4 (Bielany Wrocławskie – Sośnica) zostaną wydzielone specjalne pasy dla użytkowników viaAUTO. Od tego momentu pojazdy, w których zainstalowano urządzenie, będą mogły korzystać z oznaczonego na pomarańczowo pasa szybkiej płatności.
Urządzenie viaAUTO instaluje się na przedniej szybie, za lusterkiem wstecznym, i w odróżnieniu od pojazdów ciężarowych, można je przenosić między pojazdami. Więcej informacji na temat instalacji i używania viaAUTO znajduje się na stronie w sekcji viaAUTO na stronie viatoll.pl.


Więcej informacji na stronie: http://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-lekkie/aktualnosci/specjalny-pas-dla-uzytkownikow-viaauto

Aby zamówić viaAUTO zapraszamy do kontaktu z Państwa Opiekunem lub Infoliną Programu FLOTA 801 235 682

2014-06-30
Zmiana Regulaminu Sprzedaży i Używania Kart OPEN DRIVE PKN ORLEN S.A.

Informujemy, iż z dniem 01 lipca 2014 roku ulega zmianie treść Regulaminu Sprzedaży i Używania Kart OPEN DRIVE PKN ORLEN S.A. z dnia 12.11.2012. Aktualna wersja dokumentu jest dostępna w sekcji OPEN DRIVE.2014-06-27

Zmiana Ogólnych Warunków Sprzedaży i Używania Kart Flotowych PKN ORLEN S.A.

Informujemy, iż z dniem 01 lipca 2014 roku ulega zmianie treść Ogólnych Warunków Sprzedaży i Używania Kart Flotowych PKN ORLEN S.A. z dnia 01.07.2012. Aktualna wersja dokumentu jest dostępna tutaj.2014-05-22
Karta MIKROFLOTA zwycięzcą Fleet Derby 2014!
W tegorocznej edycji Plebiscytu Fleet Derby karta MIKROFLOTA z portfolio PKN ORLEN, zwyciężyła w kategorii Karta paliwowa.

MIKROFLOTA jest unikatowym rozwiązaniem dla sektora mikroprzedsiębiorstw umożliwiającym bezgotówkowe zakupy paliw, produktów oraz usług na stacjach paliw w polskiej sieci Koncernu. MIKROFLOTA oferuje zbiorcze fakturowanie, odroczone terminy płatności oraz dostęp do systemu flotowego i narzędzi, które dotychczas były dostępne jedynie dla firm posiadających bardzo rozbudowany park samochodów. Proces rejestracji do Programu odbywa się on-line, nie wymaga wielu formalności i składania zabezpieczeń przez klienta.

Fleet Derby to plebiscyt branżowy organizowany przez redakcję magazynu Fleet. Wyróżnienia przyznawane są dla najlepszych produktów i usług dedykowanych dla flot samochodowych. Plebiscyt składa się z trzech części: głosowania internetowego, testu samochodów oraz gali wręczenia nagród.


2014-04-17
Karta MIKROFLOTA wygrała Fleet Awards Polska 2014!
W tegorocznej edycji Plebiscytu Fleet Awards karta PKN ORLEN MIKROFLOTA wygrała w kategorii Karty paliwowe MSP.

MIKROFLOTA jest unikatowym rozwiązaniem dla sektora mikroprzedsiębiorstw umożliwiającym bezgotówkowe zakupy paliw, produktów oraz usług na stacjach paliw ORLEN i Bliska. MIKROFLOTA oferuje zbiorcze fakturowanie, odroczone terminy płatności oraz dostęp do systemu flotowego i narzędzi, które dotychczas były dostępne jedynie dla firm posiadających bardzo rozbudowany park samochodów. Proces rejestracji do Programu odbywa się on-line, nie wymaga wielu formalności i składania zabezpieczeń przez klienta.

Karta MIKROFLOTA to nowa propozycja w naszym portfolio, która zadebiutowała na przełomie roku. Tym bardziej cieszy wyróżnienie w tak prestiżowym branżowym Plebiscycie, jak Fleet Awards – podkreślił Sergiusz Kucharz, Dyrektor Działu Sprzedaży Kart Flotowych PKN ORLEN.

Plebiscyt Fleet Awards Polska to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży flotowej, organizowane przez Magazyn Flota. Od kilkunastu lat w konkursie wyróżniane są najlepsze samochody flotowe, produkty i usługi rynku CFM (Car Fleet Management).2014-03-31
Od 31 marca godz. 6.00 wzrost stawek opłat za przejazd autostradą A2 Nowy Tomyśl - Konin dla I i V kategorii pojazdów.

Od 31 marca 2014 roku od godziny 6.00 rano zmianie ulegnie stawka za przejazd płatnymi odcinkami koncesyjnej A2 Nowy Tomyśl – Konin. 2. Podwyżka stawek opłat za przejazd dotyczyć będzie 2 kategorii pojazdów - I kategorii (motocykle i pojazdy o dwóch osiach) oraz V kategorii (pojazdy ponadnormatywne).

Cena wzrośnie o 1 zł brutto za przejazd średnio 50 km autostrady. Podwyżka wynosi zatem 2 grosze brutto za przejazd 1 km autostrady samochodem osobowym

Więcej na stronie: http://autostrada-a2.pl/pl/dla-kierowcow/aktualnosci/252/od-31-marca-godz.-6.00-wzrost-stawek-oplat-za-przejazd-autostrada-a2-nowy-tomysl---konin-dla-i-i-v-kategorii-pojazdow

2014-03-19
Zagłosuj na nas w Plebiscycie Fleet Awards Polska 2014!

W tegorocznej edycji Plebiscytu Fleet Awards o miano najlepszych walczyć będą aż dwie pozycje z portfolio flotowego PKN ORLEN. W kategorii Karty paliwowe MŚP nominowany jest najnowszy produkt – karta MIKROFLOTA, a kategorii Rozwiązania mobilne CFM usługa mobiParking we FLOCIE.

Plebiscyt Fleet Awards Polska to jedno z najważniejszych wydarzeń o takim charakterze w branży flotowej. Od kilkunastu lat w plebiscycie wyróżniane są najlepsze samochody flotowe, produkty i usługi rynku CFM.

Zapraszamy serdecznie do głosowania na kartę MIKROFLOTA, usługę mobiParking we FLOCIE oraz na najlepsze samochody. Aby wziąć udział w głosowaniu należy zarejestrować się na stronie Plebiscytu.
http://fleet-awards.pl/glosowanie.html

Podczas trwania głosowania można zmienić swoje typy logując się ponownie na swoje konto. Bezpośrednio z panelu głosowania jest możliwe pobieranie szczegółowych informacji o samochodach oraz produktach i usługach, dzięki czemu przed głosowaniem można bliżej poznać nominowanych. Głosowanie trwa do 9 kwietnia.

MIKROFLOTA jest unikatowym rozwiązaniem dla sektora mikroprzedsiębiorstw umożliwiającym bezgotówkowe zakupy paliw, produktów oraz usług na stacjach paliw ORLEN i Bliska. MIKROFLOTA oferuje zbiorcze fakturowanie, odroczone terminy płatności oraz możliwość zbierania punktów w Programie VITAY. Proces rejestracji do Programu odbywa się on-line. mobiParking we FLOCIE to pionierska i innowacyjna usługa dla klientów Programu FLOTA polegająca na bezgotówkowym rozliczaniu opłat za parkowanie razem z wydatkami paliwowymi dokonanymi przy pomocy kart paliwowych FLOTA i OPEN DRIVE.

Liczymy na Państwa głosy!

2013-11-30
Promocja zimowa na stacjach ORLEN z ofertą Stop Cafe i Stop Cafe Bistro

Promocja zimowa

19 listopada ruszyła Promocja zimowa na stacjach paliw ORLEN z ofertą Stop Cafe i Stop Cafe Bistro.
Każdy, kto dokona zakupu minimum 30 litrów jednego rodzaju dowolnego paliwa (w tym LPG) na stacjach paliw ORLEN z ofertą Stop Cafe lub Stop Cafe BISTRO otrzyma kupon upoważniający do zakupu dowolnego hot doga (standard) lub dowolnej kawy (z wyłączeniem poj. 380 ml, 420 ml oraz kaw mrożonych) w promocyjnej cenie 2 zł!
Zakupu produktu promocyjnego (hot dog/kawa) można dokonać wyłącznie przy płatności gotówką lub kartą płatniczą.
Wydawanie kuponów promocyjnych potrwa do 14.01.2014 r. Okres ważności kuponów promocyjnych do 31.01.2014 r.
Lista stacji paliw biorących udział w promocji oraz regulamin dostępne na www.orlen.pl

2013-08-09
Bezpłatny internet dla uczestników programu Vitay

Orlen uruchomił usługę Wi-Fi na ponad 200 wybranych stacjach premium oferujących usługę gastronomiczną Stop Cafe Bistro. Z bezpłatnego dostępu do internetu mogą korzystać klienci uczestniczący w programie lojalnościowym Vitay. Bezpłatny internet na stacjach Orlen dostępny jest dla posiadaczy karty Vitay. Osoba, która będzie chciała skorzystać z sieci Wi-Fi, powinna podać swój login z portalu Vitay.pl oraz numer posiadanej karty. Korzystanie z internetu jest możliwe do 120 minut dziennie. Po upływie tego czasu użytkownik ma możliwość przedłużenia dostępu zamieniając punkty Vitay na dodatkowe minuty. Stacje Orlen z dostępem do Wi-Fi można zlokalizować poprzez stronę internetową orlen.pl w zakładce dla kierowców, klikając na planer podróży i wybierając opcję filtr "WiFi" w sekcji udogodnienia.


2013-05-27
OTWARCIE WĘZŁA JORDANOWO – AUTOSTRADA A2

27 maja br. o godz. 14.00 nastąpi oddanie do użytku węzła Jordanowo łączącego autostradę A2 z drogą ekspresową S3 zrealizowaną przez GDDKiA
Nowy węzeł to dla województwa lubuskiego najważniejsze połączenie z autostradą A2 a za jej pośrednictwem z siecią dróg i autostrad europejskich

Węzeł Jordanowo, który zostanie udostępniony kierowcom 27 maja br. o godz. 14.00 został wybudowany w pełnym zakresie razem ze 106-km odcinkiem autostrady A2 do granicy z Niemcami. Województwo lubuskie dzięki uruchomieniu węzła Jordanowo zyskuje najważniejsze połączenie z siecią europejskich dróg i autostrad. To również odblokowanie dróg lokalnych, z których do tej pory korzystały samochody ciężarowe, które nie mogły aż do 27 maja br. kierować się z A2 do Szczecina, Zielonej Góry czy Gorzowa Wlkp.

Więcej szczegółów na stronie: Autostrada-A2.pl2013-04-23
INFORMACJA PRASOWA
Warszawa, 23.04.2013 r.

Fleet Awards 2013 dla karty OPEN DRIVE
Karta OPEN DRIVE zdobyła tytuł Produktu Flotowego Roku w ogólnopolskim plebiscycie Fleet Awards 2013 organizowanym przez Magazyn Flota. Zyskując miano najlepszego produktu w kategorii oleje i paliwa, OPEN DRIVE wyprzedziła euroShell oraz BP Plus Routex.
OPEN DRIVE umożliwia bezgotówkowe zakupy na ponad 2 500 stacjach paliw należących do europejskiej sieci PKN ORLEN w czterech krajach: Polsce, Czechach, Niemczech i na Litwie, a także opłacanie autostrad w Polsce oraz zwrot VAT od tankowań zagranicznych.
Zwycięstwo w plebiscycie cieszy nas tym bardziej, że karta OPEN DRIVE to nowy produkt w naszym portfolio kart paliwowych i mimo krótkiego czasu funkcjonowania na rynku została doceniona przez głosujących. Statuetka Fleet Awards to dla nas ważne wyróżnienie, ze względu na wieloletnią tradycję na polskim rynku flotowym i i rozpoznawalność wśród fleet managerów” – podkreślił Paweł Wydymus, Dyrektor Biura Rozwoju Sprzedaży Paliw PKN ORLEN.
Plebiscyt Fleet Awards to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży flotowej w Polsce. Jego celem jest wyłonienie najlepszych produktów, usług i samochodów flotowych. Wyboru laureatów dokonują fleet managerowie, czyli osoby które na co dzień zajmują się zarządzaniem samochodami i korzystają z produktów biorących udział w Plebiscycie.2013-03-25
Głosuj na kartę OPEN DRIVE w Plebiscycie Fleet Derby 2013!
W tegorocznej edycji Plebiscytu Fleet Derby karta OPEN DRIVE, najnowszy produkt w ofercie PKN ORLEN, będzie walczyła o tytuł najlepszego produktu w kategorii Karta paliwowa.
Plebiscyt Fleet Derby to test wiodących marek, najlepszych producentów, koncernów i największych graczy rynku flotowego. To sprawdzian dla całej branży flotowej w Polsce mający nie tylko wymiar konkurencji między firmami związanymi z dostarczaniem i obsługą flot samochodowych, ale i prezentacji swoich nowości. Fleet Derby ma na celu wyłonić najlepsze produkty/ usługi flotowe w poszczególnych kategoriach w ramach głosowania prowadzonego wśród fleet managerów.
Zapraszamy serdecznie do głosowania na kartę OPEN DRIVE oraz na najlepsze samochody i usługi flotowe. Aby wziąć udział w głosowaniu należy wejść na stronę Fleet Derby, wybrać swojego faworyta i wypełnić formularz. Głosowanie trwa do 17 kwietnia.
http://www.fleetderby.pl
Karta OPEN DRIVE miała swój debiut na rynku w zeszłym roku, a mimo to już ma sporą grupę zadowolonych użytkowników. Dzięki karcie możliwe są bezgotówkowe zakupy na ponad 2 500 stacjach paliw należących do europejskiej sieci PKN ORLEN w czterech krajach: Polsce, Czechach, Niemczech i na Litwie, a także opłacanie autostrad w Polsce oraz zwrot VAT od tankowań zagranicznych.
Liczymy na Państwa głosy!


2013-03-06
Zagłosuj na kartę OPEN DRIVE w Plebiscycie Fleet Awards Polska 2013!
W tegorocznej edycji Plebiscytu Fleet Awards o miano najlepszego produktu w kategorii Oleje i paliwa będzie walczył najnowszy produkt w ofercie PKN ORLEN – karta OPEN DRIVE.
Plebiscyt Fleet Awards Polska to jedno z najważniejszych wydarzeń o takim charakterze w branży flotowej. Od kilkunastu lat w plebiscycie wyróżniane są najlepsze samochody flotowe, produkty i usługi rynku CFM. Plebiscyt składa się z dwóch etapów – głosowania internetowego oraz Wielkiego Testu Flotowego podczas którego wszystkie nominowane samochody zostaną poddane próbom podczas dynamicznych testów.
Zapraszamy serdecznie do głosowania na kartę OPEN DRIVE oraz najlepsze samochody i usługi flotowe. Aby wziąć udział w głosowaniu należy zarejestrować się na stronie Plebiscytu.
http://fleet-awards.pl/glosowanie.html
Podczas trwania głosowania może zmienić swoje typy logując się ponownie na swoje konto. Bezpośrednio z panelu głosowania jest możliwe pobieranie szczegółowych informacji o samochodach oraz produktach i usługach, dzięki czemu przed głosowaniem można poznać nominowanych bliżej.
Głosowanie trwa do 20 marca.
Karta OPEN DRIVE miała swój debiut na rynku w zeszłym roku, a mimo to już ma sporą grupę zadowolonych użytkowników. Dzięki karcie możliwe są bezgotówkowe zakupy na ponad 2 500 stacjach paliw należących do europejskiej sieci PKN ORLEN w czterech krajach: Polsce, Czechach, Niemczech i na Litwie, a także opłacanie autostrad w Polsce oraz zwrot VAT od tankowań zagranicznych.
Liczymy na Państwa głosy!


2013-01-07
System viaTOLL na kolejnych odcinkach dróg
W pierwszym kwartale 2013 roku prawie 300 km dróg krajowych zostanie włączonych do sieci dróg płatnych systemu ViaTOLL i tym samym system obejmie w sumie 2190 km dróg. Rozszerzenie sieci nastąpi w dwóch etapach - 140 km zostanie wdrożone w styczniu, kolejne ok. 160 km w marcu. W sumie system viaTOLL powiększy się o 83 km autostrad, 160 km dróg ekspresowych i 56 km dróg krajowych innych klas.
W grudniu Rada Ministrów wydała rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej, przedłożone przez Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Według zmienionego rozporządzenia, opłata elektroniczna będzie pobierana dodatkowo:

1) od 12 stycznia 2013 r. na:

 • autostradzie A1 na odcinku węzeł Pyrzowice – węzeł Sośnica (ok. 43,7 km)
 • autostradzie A1 na odcinku węzeł Kotliska – węzeł Stryków I (ok. 39,3 km)
 • drodze ekspresowej S1 na odcinku węzeł Pyrzowice – węzeł Lotnisko (ok. 1,9 km)
 • drodze ekspresowej S8 na odcinku węzeł Pawłowice – węzeł Dąbrowa (ok. 22,1 km)
 • drodze ekspresowej S8 na odcinku węzeł Cieśle – węzeł Syców-Wschód (ok. 25,1 km)
 • drodze ekspresowej S8 na odcinku węzeł Modlińska – węzeł Piłsudskiego (ok.7,1 km).

2) od 30 marca 2013 r. na:

 • obwodnicy Elbląga – na drodze krajowej nr 7 na odcinku skrzyżowanie z drogą powiatową nr 1104N – węzeł Elbląg Południe (ok. 3,1 km) i drodze ekspresowej S7 na odcinku węzeł Elbląg Południe – węzeł Elbląg Wschód (ok. 4,4 km)
 • drodze ekspresowej S8 na odcinku węzeł Piotrków – węzeł Radziejowice (ok. 93,6 km)
 • drodze ekspresowej S19 na odcinku Stobierna – węzeł Rzeszów-Wschód (ok. 6,9 km)
 • na obwodnicy Jarosławia – na drodze krajowej nr 4 na odcinku Tywonia – Tuczempy (ok. 11,3 km)
 • drodze krajowej nr 7 na odcinku węzeł Modlniczka – węzeł Balice I (ok. 3,5 km)
 • drodze krajowej nr 79 na odcinku Jaworzno (granica miasta) – węzeł Modlniczka (ok. 37,8 km).

Mapę wszystkich odcinków dróg płatnych można obejrzeć poniżej lub klikając poniższy link:
http://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezkie/mapa


Oferta PKN ORLEN umożliwia Klientom Programu FLOTA rozliczanie opłat drogowych w systemie viaTOLL. Zobacz korzyści:

 • wybór formy rozliczenia - metoda post-paid (płatność odroczona) lub pre-paid (tryb przedpłacony)
 • dzięki przypisaniu karty FLOTA lub OPEN DRIVE do urządzenia viaBOX – automatyczne naliczanie opłat
 • dwa razy w miesiącu faktura zbiorcza z sumowanymi kosztami za paliwo oraz opłaty drogowe
 • oszczędność czasu dzięki rozliczaniu opłat drogowych bezgotówkowo
 • brak przestojów dla kierowców związanych z brakiem środków na koncie systemu i koniecznością doładowania

2013-01-02
Promocja hot dog gratis
Najlepsze, godne zaufania i sprawdzone w każdych warunkach paliwo jest tym, czego nasze samochody potrzebują nie tylko zimą. Odpowiedni płyn do spryskiwaczy daje nam poczucie komfortu jazdy i zwiększa bezpieczeństwo. Chrupkie i zawsze ciepłe hot dogi pozwolą zaspokoić głód i pokonać trasę bez zbędnej utraty sił.
A jeśli połączymy te elementy w jednej promocji, otrzymamy mieszankę, dzięki której przetrwamy zimowe miesiące w świetnej kondycji i doskonałym nastroju.
Tylko w styczniu i lutym, każdy zakup zestawu minimum 30 litrów dowolnego paliwa i zimowego płynu do spryskiwaczy ORLEN o poj. 4L, dokonany z użyciem karty VITAY, premiowany będzie gratisowym hot dogiem! Saldo Twojej karty VITAY zostanie powiększone o 990 punktów, które od razu możesz zamienić na tę pyszną nagrodę.
W promocji mogą wziąć udział także Klienci posługujący się kartami FLOTA i OPEN DRIVE, o ile dokonają zakupu z użyciem karty VITAY.
Jeśli nie masz jeszcze karty VITAY, nic straconego - otrzymasz ją na miejscu, a zaraz potem swojego hot doga.
Promocja dostępna na wybranych stacjach ORLEN, których lista znajduje się w załączonym poniżej pliku.

Regulamin akcji promocyjnej
Lista stacji biorących udział w promocji