Your are here: Main page > Archiwum 2015-2016

Log In

Login:
Password:
Refresh Captcha
Rewrite characters:
I have forgotten password

2016-06-23
Program FLOTA zwycięzcą Fleet Derby 2016

W tegorocznej edycji Plebiscytu Fleet Derby Program FLOTA z pełną ofertą usług dodatkowych zwyciężył w kategorii „karta paliwowa”

Program FLOTA z portfolio PKN ORLEN to nowoczesne narzędzie ułatwiające zarządzanie wydatkami samochodowymi w firmie. Obok możliwości bezgotówkowych zakupów paliw i usług w największej sieci stacji paliw w Polsce czy e-faktur z odroczonymi terminami płatności, program oferuje szereg innowacyjnych usług dodatkowych, takich jak płatności za parkowanie czy Monitoring GPS. Dodatkowymi usprawnieniami są płatności za autostrady i viaTOLL, obsługa serwisowa Motointegrator czy międzynarodowa karta OPEN DRIVE.

„Produkty flotowe PKN ORLEN od wielu lat cieszą się uznaniem na rynku, o czym świadczy również przyznane nam właśnie wyróżnienie. Konsekwentnie udoskonalamy ofertę i dopasowujemy ją do specyficznych oczekiwań i zmieniających się potrzeb klientów, a nasze nowatorskie rozwiązania usprawniają zarządzanie flotą samochodową  i przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa transakcji dokonywanych przy użyciu kart flotowych.”  - podkreśla Sergiusz Kucharz, Dyrektor Działu Sprzedaży Kart Flotowych PKN ORLEN.

Fleet Derby to plebiscyt branżowy organizowany przez redakcję magazynu Fleet. W głosowaniu internetowym przedstawiciele branży wybierają najlepszy produkt i usługę dedykowaną dla flot samochodowych. W 2014 roku w Plebiscycie wygrał inny produkt z portfolio PKN ORLEN, karta MIKROFLOTA.

 

2016-05-04
FLOTA ORLEN po raz kolejny zwycięzcą Fleet Awards Polska

Program FLOTA po raz drugi z rzędu wygrał w kategorii „Karty paliwowe” w  Plebiscycie Fleet Awards Polska i tym samym zdeklasował swoją zagraniczną i krajową konkurencję.

Program FLOTA z portfolio PKN ORLEN to nowoczesne narzędzie ułatwiające zarządzanie wydatkami samochodowymi w firmie. Obok możliwości bezgotówkowych zakupów paliw i usług w największej sieci stacji paliw w Polsce czy e-faktur z odroczonymi terminami płatności, program oferuje szereg innowacyjnych usług dodatkowych, takich jak płatności za parkowanie czy Monitoring GPS. Dodatkowymi usprawnieniami są płatności za autostrady i viaTOLL, obsługa serwisowa Motointegrator czy międzynarodowa karta OPEN DRIVE.

- Cieszymy się, że po raz kolejny Program FLOTA został wyróżniony dzięki głosom fleet managerów. Cały czas staramy się udoskonalać nasz program tak, żeby był to najlepszy produkt na rynku. Dzięki wdrażanym innowacyjnym usługom dodatkowym jest to produkt szyty na miarę, wyróżniający się na rynku i odpowiadający potrzebom klientów. Każda firma znajdzie u nas rozwiązanie dostosowane do swoich wymagań i oczekiwań. – podkreślił Sergiusz Kucharz, Dyrektor Działu Sprzedaży Kart Flotowych PKN ORLEN.

Plebiscyt Fleet Awards Polska, organizowany przez Magazyn Flota, to jedno z najważniejszych wydarzeń branży flotowej. Od kilkunastu lat w konkursie wyróżniane są najlepsze samochody flotowe i produkty oraz usługi rynku CFM. Wyboru laureatów dokonują praktycy, którzy na co dzień zajmują się zarządzaniem samochodami i korzystają z produktów nominowanych do plebiscytu.

Karty paliwowe PKN ORLEN były kilkukrotnie nagradzane we Fleet Awards. W 2013 roku zwyciężyła karta OPEN DRIVE, a w edycji z 2014 roku triumfowała karta MIKROFLOTA. W 2011 i 2015 triumfatorem był także Program FLOTA.2016-03-01
Nowe stawki opłat na A2 Nowy Tomyśl - od 1 marca 2016r.

Autostrada Wielkopolska SA podjęła decyzję o zmianie stawek za przejazd płatnymi odcinkami autostrady koncesyjnej A2 Nowy Tomyśl – Konin (150 km) od 1 marca 2016 roku. Nowymi stawkami objęte zostaną pojazdy kategorii 1 (motocykle, samochody osobowe), gdzie opłaty wzrosną o 2 grosze za jeden przejechany kilometr. Zmianie ulegnie również taryfikator dla pojazdów kategorii 5 (pojazdy ponadnormatywne), dla których opłaty wzrosną o 20 groszy za km.

Koszt przejazdu 106-km odcinkiem autostrady A2 pomiędzy Świeckiem a Nowym Tomyślem nie zmieni się.

Więcej szczegółów na stronie: https://www.autostrada-a2.pl/payments


2015-12-18
PKN ORLEN zwiększa zasięg płatności kartami flotowymi na autostradach

Kierowcy posiadający karty FLOTA, OPEN DRIVE i MIKROFLOTA mają już możliwość bezgotówkowego rozliczania opłat za wszystkie autostrady w Polsce.

PKN ORLEN uruchomił możliwość płatności kartami za przejazdy AmberOne Autostradą A1 na odcinku Toruń-Gdańsk zarządzaną przez GTC SA. Obok autostrady A1, kartami FLOTA, OPEN DRIVE i MIKROFLOTA można regulować koszty przejazdu na całej autostradzie A2 zarządzanej przez GDDKiA i Autostradę Wielkopolską (AWSA) oraz całej autostradzie A4 od zachodniej do wschodniej granicy.

PKN ORLEN  konsekwentnie poszerza portfolio kart paliwowych i dba o rozwój już funkcjonujących produktów. Dzięki szerokiemu zakresowi usług dodatkowych takich jak serwisowanie pojazdów, mobiParking czy viaTOLL zwiększamy komfort zarządzania kosztami związanymi z funkcjonowaniem floty samochodowej w firmie.2015-12-02
Nowa usługa Monitoring GPS!

PKN ORLEN jako pierwszy na rynku udostępnił klientom Programu FLOTA unikatowy system do pełnej kontroli parametrów pojazdu z opcją rozliczania opłat kosztów monitoringu GPS razem z wydatkami paliwowymi. Dzięki wygodnemu rozwiązaniu Monitoring GPS we FLOCIE stworzonemu we współpracy z IMPEL SECURITY POLSKA możliwe jest generowanie oszczędności w kosztach użytkowania i zarządzania flotą samochodową.

Więcej informacji w sekcji Monitoring GPS


2015-09-09
Już 35 miast z mobiParking!

Andrychów i Mława to kolejne miasta, w których klienci FLOTA mogą skorzystać z usługi mobiParking. Oznacza to, że kierowcy mogą wygodnie i szybko zapłacić za parkowanie przez telefon. Bez szukania parkometru, rozmieniania pieniędzy, a nawet bez wracania do samochodu, żeby włożyć za szybę kwit parkingowy. 

Szerokiej drogi!
Dział Sprzedaży Kart Flotowych


2015-08-03
Szanowni Państwo!

Dbając o komfort podróży i lepsze dopasowanie sieci stacji do Państwa potrzeb i oczekiwań poszerzamy naszą sieć stacji paliw. Z końcem lipca otworzyliśmy dwie nowe stacje ORLEN:

  • Kielce (SP nr 4444), zlokalizowana jest w sąsiedztwie osiedla mieszkaniowego oraz Centrum Handlowego Pasaż Świętokrzyski, kilka kilometrów od zachodniej obwodnicy Kielc (S7).   Obiekt jest całodobowy i posiada ofertę STOP CAFE Bistro.
  • Przedbórz (SP nr 1218), zlokalizowana jest przy drodze krajowej 42 (Radomsko – Skarżysko Kamienna).

Trwają prace nad modernizacją i budową kolejnych stacji paliw, o czym będziemy Państwa informować.

Szerokiej drogi!

Dział Sprzedaży Kart Flotowych2015-06-09
Szanowni Państwo!

Dbając o komfort podróży i lepsze dopasowanie sieci stacji do Państwa potrzeb i oczekiwań poszerzamy naszą sieć stacji paliw. 

Na początku czerwca otworzyliśmy nową stację ORLEN w Drozdowie.
Drozdów (SP nr 4434), przy DK 27
Miejsce jest przystosowane do obsługi klientów posiadających floty ciężkie. Obiekt jest całodobowy, posiada parking TIR, dystrybutory ON TIR, dystrybutor AdBlue  oraz posiada ofertę STOP CAFE Bistro
Stacja dostępna jest jako Twoja Lokalna Stacja. 

Stacja zlokalizowana niedaleko skrzyżowania dróg A18 i DK 27 (25 km A18).Trwają prace nad modernizacją i budową kolejnych stacji paliw, o czym będziemy Państwa informować.

Dział Sprzedaży Kart Flotowych
2015-04-22
Program FLOTA zwycięzcą Fleet Awards Polska 2015

Program kart flotowych, z portfolio PKN ORLEN, z pełną ofertą usług dodatkowych został uznany za najlepszy w kategorii „Karty paliwowe dla dużych flot” w tegorocznej edycji Plebiscytu Fleet Awards.

FLOTA to nowoczesny program i narzędzie w ofercie PKN ORLEN ułatwiające zarządzanie wydatkami samochodowymi w firmie. Obok możliwości bezgotówkowych zakupów paliw i usług w największej sieci stacji paliw w Polsce czy e-faktur z odroczonymi terminami płatności, program oferuje szereg usług dodatkowych, takich jak płatności za parkowanie, autostrady, obsługa serwisowa Motointegrator czy międzynarodowa karta OPEN DRIVE.

Program FLOTA to produkt z 15-letnią tradycją i przez cały czas dokładamy wszelkich starań, żeby spełniał on oczekiwania, nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki szeregowi usług dodatkowych, które wprowadziliśmy do programu, każda firma znajdzie u nas rozwiązanie dostosowane do jej wymagań i oczekiwań, wielkości, ilości i rodzajów pojazdów, profilu działalności, a także ilości tankowanego paliwa.
– podkreślił Paweł Wydymus, Dyrektor Biura Rozwoju Sprzedaży Paliw PKN ORLEN.

Plebiscyt Fleet Awards Polska to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży, organizowane przez Magazyn Flota. Od kilkunastu lat w konkursie wyróżniane są najlepsze samochody flotowe i produkty i usługi rynku CFM. Wyboru laureatów dokonują praktycy, którzy na co dzień zajmują się zarządzaniem samochodami i korzystają z produktów zakwalifikowanych do Plebiscytu.

Karty paliwowe PKN ORLEN były kilkukrotnie nagradzane we Fleet Awards – karta FLOTA otrzymała ostatnio tę prestiżową nagrodę w 2011 roku. Z kolei w 2013 roku zwyciężyła karta OPEN DRIVE, a w zeszłorocznej edycji triumfowała karta MIKROFLOTA.

Fleet Awards 2015
2015-04-13

Kup viaAUTO w promocyjnej cenie i nie czekaj przed bramkami!

Od 20 marca aż do wyczerpania zapasów mogą Państwo zakupić urządzenie viaAUTO w promocyjnej cenie 70 zł! Cena urządzenia poza promocją to 135 zł.

Dzięki viaAUTO możliwe jest naliczanie w sposób elektroniczny należnej opłaty za przejazd autostradami zarządzanymi przez GDDKiA, czyli A2 Konin-Stryków i A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica, zamiast dokonywania płatności manualnych na placach poboru opłat. Dzięki temu oszczędzasz czas korzystając z dedykowanych pasów wjazdu i zjazdu.

viaAUTO to małe elektroniczne urządzenie, które przesyła zakodowane w nim informacje o pojeździe do przekaźników zainstalowanych na bramkach. Sygnał jest wysyłany podczas przejazdu przez bramkę poboru opłat, która jest zlokalizowana przy wjeździe i zjeździe z odcinków autostrad objętych systemem viaTOLL. Instalacja viaAUTO jest bardzo prosta - należy przykleić viaAUTO w górnej części przedniej szyby za lusterkiem wstecznym.

Aby skorzystać z promocyjnej ceny i zakupić viaAUTO skontaktuj się z nami:

flota@orlen.pl

801 235 682, czyli 801 2 FLOTA – z telefonów stacjonarnych

501 235 682, czyli 501 2 FLOTA – z telefonów komórkowych
2015-03-30

Szanowni Klienci!

Dbając o komfort podróży stale poszerzamy naszą sieć stacji paliw. Pod koniec marca uruchomione zostały dwie kolejne stacje w formacie MOP – należą one do największych budowanych obiektów tego typu. Nowo otwarte placówki w Baranowie są zlokalizowane przy autostradzie A2 (kierunek Łódź – Warszawa oraz Warszawa – Łódź).


Stacje są przystosowane do obsługi flot ciężarowych – są całodobowe, posiadają pełną ofertę paliw, Stop Cafe Bistro, restaurację oraz prowadzą sprzedaż AdBlue.

Adresy stacji:

  • SP 4402 MOP Baranów Południe, Autostrada A2, 96-314 Baranów
  • SP 4403 MOP Baranów Północ. Autostrada A2, 96-314 Baranów

PKN ORLEN oferuje kierowcom łącznie 26 MOP-ów (Miejsc Obsługi Podróżnych) w Polsce przy autostradach i trasach szybkiego ruchu.

Zachęcamy do korzystania ze stacji PKN ORLEN.2015-03-16
Kierowcy od 12 marca mogą korzystać z nowo otwartego Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) zlokalizowanego w miejscowości Otłoczyn (A1 Toruń).

Nowa stacja ORLENU należy do największych obiektów tego typu. Może obsługiwać zarówno samochody osobowe jak i ciężarowe w zakresie wszystkich paliw dostępnych w naszej sieci stacji benzynowych. Oprócz kompresora i odkurzacza można skorzystać z restauracji czy toalety przystosowanej także dla osób niepełnosprawnych.

2015-02-23
Zmiana stawek opłat za przejazd od 1 marca 2015 na Autostradzie A4 (Katowice-Kraków) zarządzanej przez Stalexport SA

Od 1 marca br. obowiązywać będą nowe stawki opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków uzgodnione z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Wysokość opłat wynosić będzie na każdym z dwóch placów poboru opłat:

  • 5 zł – pojazdy pierwszej kategorii: motocykle,
  • 10 zł – pojazdy pierwszej kategorii: pojazdy samochodowe o dwóch osiach,
  • 16,50 zł - pojazdy drugiej kategorii: pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami,
  • 16,50 zł - pojazdy trzeciej kategorii: pojazdy samochodowe o trzech osiach i pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze z przyczepami,
  • 26,50 zł - pojazdy czwartej i piątej kategorii: pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach, pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami i pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach z przyczepami oraz pojazdy ponadnormatywne.

Tabela stawek opłat obowiązujących od 1 marca 20152015-02-23
Szanowni Państwo!

Dbając o komfort podróży stale poszerzamy naszą sieć stacji paliw. Od początku roku otworzyliśmy trzy nowe stacje pod marką ORLEN. Trwają prace nad modernizacją i budową kolejnych placówek, o czym będziemy Państwa informować.

Białystok, ul. Kopernika 60 (SP 4438)
Stacja ma bardzo dobrą lokalizację – jest położona w centrum miasta, przy jednym z głównych ciągów komunikacyjnych o dużym natężeniu ruchu. W okolicy znajduje się dużo osiedli mieszkaniowych oraz obiektów usługowo-handlowych. Placówka zapewnia obsługę klientów podróżujących w centrum oraz południowej części miasta. Stacja jest przygotowania do obsługi samochodów ciężarowych – posiada stanowisko do szybkiego tankowania oraz ofertę Stop Cafe Bistro, jest całodobowa.

Dąbrowa Tarnowska (SP 517)
Stacja paliw powstała na miejscu starej placówki. Stacja jest całodobowa, posiada ofertę Stop Cafe Bistro, można na niej skorzystać z odkurzacza, kompresora powietrza.

Widawa (SP nr 1229)
Stacja została zmodernizowana i uruchomiona w styczniu br. Stacja jest jedną z najmniejszych stacji funkcjonującą w barwach ORLENU. Na stacji znajduje się kącik kawowy.

Dział Sprzedaży Kart Flotowych
2015-01-30 
PKN ORLEN zwiększa zasięg płatności kartami paliwowymi na autostradzie A4

Kierowcy posiadający karty FLOTA, OPEN DRIVE oraz MIKROFLOTA od 1 lutego zyskają możliwość płatności za przejazdy autostradą A4 na odcinku Katowice-Kraków zarządzaną przez Stalexport Autostrada Małopolska SA. Nowa funkcjonalność daje użytkownikom kart z portfolio PKN ORLEN możliwość przejechania całej autostrady A4 od zachodniej do wschodniej granicy bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat. Oznacza to większy komfort podróży oraz ułatwienie w zakresie rozliczania opłat autostradowych razem z innymi transakcjami realizowanymi z użyciem kart PKN ORLEN.

Obecnie, obok autostrady A4, kartami FLOTA, OPEN DRIVE oraz MIKROFLOTA można regulować koszty przejazdu na autostradzie A2 (Konin – Stryków) zarządzaną przez GDDKiA i odcinku od zachodniej granicy kraju do Konina, który pozostaje w gestii Autostrady Wielkopolskiej (AWSA).  

Kierowcy zainteresowani realizowaniem płatności kartą FLOTA za przejazd autostradami powinni posiadać karty, których numeracja zaczyna się od cyfr 789715 oraz posiadających przypisaną grupę produktową 36 (karty z nową numeracją wydawane są od sierpnia 2011 roku). Użytkownicy kart FLOTA wydanych przez lipcem 2011 roku mają możliwość wymiany na nową, posiadającą unikalną numerację niezbędną do identyfikacji w systemach międzynarodowych. Nowe karty można zamówić na portalu flotowym w sekcji Zarządzanie kartami.

Wszystkie karty MIKROFLOTA oraz OPEN DRIVE posiadają już nową numerację, a każda kategoria zakupowa RC ma przypisane opłaty autostradowe.2015-01-27
Szanowni Klienci!

Dbając o komfort podróży stale poszerzamy naszą sieć stacji paliw. W grudniu 2014 roku oddaliśmy do użytku 5 nowych stacji ORLEN w różnych regionach Polski. Poniżej prezentujemy podstawowe informacje o najnowszych placówkach naszej firmy i zachęcamy do korzystania z ich usług.

Stacja paliw ORLEN nr 4431, Ruda Śląska, przy Drogowej Trasie Średnicowej
Stacja położona jest przy Drogowej Trasie Średnicowej stanowiącej obok A4 najważniejszy ciąg komunikacyjny regionu łączący największe miasta Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego tj. Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską, Zabrze i Gliwice. Największym atutem stacji jest bezpośrednia komunikacja z DTŚ jak również z ul. Zabrzańską. Stacja przystosowana do obsługi flot ciężarowych – placówka jest całodobowa, posiada pełną ofertę paliw, Stop Cafe Bistro oraz prowadzi sprzedaż AdBlue.

SP4431

Stacja paliw ORLEN nr 4429, Babimost

Stacja zlokalizowana jest na obwodnicy miasta przy rondzie łączącym trzy drogi wojewódzkie nr: 303, 304 i 313. Usytuowanie stacji paliw zapewnia możliwość obsługi mieszkańców miasta, ruchu tranzytowego oraz ruchu generowanego przez samochody ciężarowe odprawiane w pobliskich zakładach produkcyjnych.

Stacja przystosowana do obsługi flot ciężarowych – placówka jest całodobowa, posiada pełną ofertę paliw, Stop Cafe Bistro oraz prowadzi sprzedaż AdBlue.


SP4429


Stacja paliw ORLEN nr 4432, Biały Bór, ul. Żymierskiego 7

Stacja jest położona na turystycznej trasie Warszawa-Bydgoszcz-Mielno – trasa uczęszczana przez turystów jadących nad morze.

Stacja jest całodobowa, posiada pełną ofertę paliw oraz Stop Cafe Bistro.

SP4432


Stacja paliw ORLEN nr 4430, Mrągowo, ul. Olsztyńska

Nowa lokalizacja odpowiada na potrzeby mieszkańców Mrągowa także oraz podróżujących po Mazurach, związane z budową obwodnicy i zmian komunikacyjnych w okolicy, a także oraz podróżujących po Mazurach.

Stacja jest całodobowa, posiada pełną ofertę paliw oraz Stop Cafe Bistro.


SP4430


Stacja paliw ORLEN nr 4437, Stawiski, Plac Wolności

Stacja oferuje pełną ofertę paliw oraz usługi sklepu Stop Cafe, zapewnia obsługę mieszkańców Stawisk oraz okolic.

SP4437


Dział Sprzedaży Kart Flotowych